IFRS Menedzser

Dátum: 2024. ápr. 27.

Hely: Budapest, BU, HU, 1123

Cégcsoport: Bonafarm Csoport

Vállalat: Bonafarm Zrt.

Tele vagyunk lehetőségekkel, élj velük te is! Ha szeretnél friss és egészséges élelmiszer előállítás élményében, annak bármely fázisában részt venni, valódi és kóstolható értéket teremteni, ezáltal tanulni és fejlődni, akkor nálunk a helyed. Csatlakozz a Bonafarm Zrt.  csapatához.

A munkakör célja:

IFRS Menedzsereként kulcsfontosságú szerepet fog játszani a mezőgazdasági és FMCG szektorban működő gyártási és nagykereskedelmi tevékenységeinkre vonatkozó, a Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardoknak (IFRS) megfelelő pénzügyi jelentések biztosításában. Az IFRS Menedzser szorosan együttműködik a leányvállalatok funkcionális csapataival, beleértve a pénzügyet, a számvitelt, a kontrollingot és az auditot is, hogy fenntartsuk az IFRS szabályok betartását a tevékenységeinkre vonatkozó riportokban és beszámolókban.

Feladataid lesznek:

  • Az IFRS standardok bevezetése és alkalmazásának vezetése, a vezetői számvitel és a mezőgazdasági és FMCG szektorok iparág-specifikus standardjainak egyedi kihívásaira és követelményeire való tekintettel.
  • A pénzügyi, számviteli és kontrolling csapatokkal való együttműködés az SSC és a Csoport szintű szervezetekben, hogy biztosítsd az IFRS konzisztens értelmezését és alkalmazását.
  • Felelős leszel a Csoport és Leányvállalatszintű működésre szabott számviteli politikák, eljárások és folyamatok kidolgozásáért és bevezetéséért.
  • Elkészíteni és felülvizsgálni fogod a pénzügyi kimutatásokat, biztosítva az IFRS standardoknak való megfelelést, figyelembe véve a mezőgazdasági és FMCG szektorok sajátosságait.
  • Útmutatás adás és képzés nyújtás a pénzügyi és számviteli csapatoknak az IFRS-t érintő kérdésekben, elősegítve a megfelelőség és a folyamatos fejlesztés kultúráját.
  • Aktív részvétel a belső folyamatfejlesztési projektekben.
  • Szoros együttműködés a külső könyvvizsgálókkal és belső auditorokkal az auditálási folyamat során, figyelembe véve az iparágra jellemző szempontokat és biztosítva a zavartalan auditálást.
  • Nyomonkövetés a felmerülő számviteli kérdésekben az IFRS standardokkal kapcsolatban, illetve értékeled ezek hatásait a vállalatcsoport pénzügyi jelentéseire.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • Az IFRS-ekkel kiegészített Könyvvizsgálói vagy ACCA tanúsítvány

Miért válassz minket?

  • Integrált működésünknek köszönhetően rendkívül színes karrierlehetőségek várnak rád.
  • Velünk egy stabil, magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező cégcsoportban valósíthatod meg karriercéljaid.
  • Együtt ötletelünk a jövőről, helyben döntünk és közösen valóra is váltjuk.
  • Folyamatos fejlődésedet kiemelkedő szakmai környezettel és képzésekkel biztosítjuk.
  • Neves, hazai és nemzetközi szinten is elismert, kiváló minőségű termékek fejlesztéséhez és előállításához járulhatsz hozzá.
  • Aktív része lehetsz egy különleges, összetartó közösségnek.

Mit nyújtunk?

  • Komoly szakmai kihívások, és értékteremtő feladatok
  • Nagyfokú önállóság
  • Versenyképes jövedelem és juttatások
  • Egészségbiztosításunkkal ingyenes magánorvosi ellátást és szűrővizsgálatokat

Téged keresünk, ha

  • Számvitel vagy pénzügy területén szerzett szakirányú felsőfokú képzettséggel rendelkezel.
  • Legalább 10 év széleskörű tapasztalattal rendelkezel az IFRS-ekkel való beszámolásokban, beleértve a gyártási és nagykereskedelmi műveletek gyakorlati alkalmazását, valamint a pénzügyi jelentések, számviteli elvek és a könyvvizsgálati folyamatok alapos ismeretét, lehetőleg a mezőgazdasági és FMCG szektorban.
  • Kiváló analitikai és problémamegoldó, együttműködő készséged van, figyelemmel a mezőgazdasági és FMCG szektorok egyedi kihívásaira.
  • Hatékony kommunikációs készségek jellemeznek, amelyekkel képes vagy összetett pénzügyi információkat közvetíteni eltérő szervezeti egységek számára.
  • Rendelkezel projektmenedzsment területén szerzett tapasztalattal.
  • Van technikai jártasságod az IFRS standardokban és azok gyakorlati alkalmazásában, lehetőleg a mezőgazdasági és FMCG szektorban.

Bonafarm Zrt.  a Bonafarm Csoport menedzsment cége, amely a csoportszintű stratégia kialakításáért, a szinergiák kihasználásáért és a közös feladatok elvégzéséért felelős. Célja az integráció elősegítése a kiemelt területeken, beleértve a csoport dolgozóinak valódi, egymást támogató közösséggé válását is.
Bonafarm Zrt.  a Bonafarm Csoport tagja, amely Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb, vertikálisan integrált élelmiszergazdasági vállalatcsoportja. Tevékenysége a növénytermesztéstől a takarmánygyártáson és állattenyésztésen át az élelmiszer-feldolgozásig és a borászatig terjed. Összesen közel 8600 szakértő kollégánk dolgozik nap mint nap a közös sikerekért.